MUHARREM İNCE DÜZİÇİ´NDE HALKA SESLENEREK CHP SEÇİM BÜROSUNUN AÇILIŞINI YAPTI
18 Ocak 2019 Cuma Günü ilçemiz Düziçi´ne gelerek Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce CHP Belediye Başkan Adayı Dr. Alper Öner´ in Büyük Cami (Merkez HACILAR Camii) Yanında Bulunan Merkez Seçim Bürosunun Açılışını Yaptı.
Tarih: 21.1.2019 21:22:58/ 636okunma / 0yorum

 

18 Ocak 2019 Cuma Günü ilçemiz Düziçi´ne gelerek Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce CHP Belediye Başkan Adayı Dr. Alper Öner´ in Büyük Cami (Merkez HACILAR Camii) Yanında Bulunan Merkez Seçim Bürosunun Açılışını Yaptı.

Siyasiler açılış öncesi Ziraat Bankası yanında bulunan Atatürk ve Demokrasi Meydanında halk ile buluştu. Burada ilk olarak CHP Belediye Başkan Adayı Dr. Alper Öner´ Bir Konuşma Yaptı Öner Burada yaptığı konuşmasında “Peşinden gidecek cesaretin varsa bütün hayaller gerçek olur. İnşallah, Allah´ın izniyle 31 Mart´ta zafer meşalesini yakacağız. Bizim yüreğimiz var, bizim cesaretimiz var. Belki 5 yıl önce seçimi çok az bir farkla kaybettik ama ertesi günü ´arkadaşlar, seçimi kaybetmedik, sadece zaman kaybettik´ dediler. 5 yıl geçti. Bugün karşınızda çok daha hazırlıklı, çok daha inançlı bir Alper Öner duruyor. Bu sizin sayenizde sizin desteklerinizle ve bize verdiğiniz güvenle oldu.Bize 5 yıl boyunca evinizi, yüreğinizi açtınız. Bize omuz verdiniz. Biz de bu güvene layık olacağız. Açılışımıza destek veren Cumhurbaşkanı adayımız, geleceğin Cumhurbaşkanı Muharrem İnce´ye çok teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra meydanda halka hitaben konuşan Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce “sözlerime Düziçi, canımın içi diye söze başlamak istiyorum. 31 Mart 2019 günü bir seçime gidiyoruz. Önemli bir seçim. Bunun aksini söylemek yanlış. Ancak iktidar ve ortağı çıkmış bu seçime beka sorunu diyor. Bayrak inmiyor, ezan susmuyor, milli birliğimize saldırı olmuyorsa buna beka sorunu denmez. Yani memleketin imar planını çizmek, parklarını temizlemek, çöplerini temizlemek beka sorunu olur mu? Beka sorunu var diyenler artarsa iş o zaman beka sorununa gider. Sandığa gidenler hain mi? Biz hain miyiz de sen belediye seçimlerini beka sorunu olarak adlediyorsun. Buna beka sorunu değil, zeka sorunu derler. Biz bu seçimlerde; kim akrabalarına peşkeş çekmez, kardeşlerini zengin etmez, taraf tutmaz, kenti güzelleştirir onun peşindeyiz.

Devletten ya da belediyelerden yardım alan yoksul yurttaşlarımız. Size sesleniyorum. Alın, almak sizin hakkınız. Devlete bu günler için vergi veriyoruz. Elbette yoksuluna bakacak. Bu sosyal devlet anlayışının bir gereğidir. Ama, size yapılan yardımları seçim malzemesi olarak kullanmalarına izin vermeyin. Bunların yardım adı altında sizi tahakküm altına almasına izin vermeyin. Yardım yerine iş versinler. Yoksa bunların verdiği yardımla geçineceğiz derseniz üç gün sonra çocuklarınıza da aynı uygulamayı layık görürler. O yüzden üreteceğiz. Fabrikaların kapanmasının karşısında duracağız.

Bizim derdimiz üreten, kendi ürettiği kendine yeten bir ülkedir. Bakınız, domates, biber, soğan, mercimek, et, süt hatta saman ithal eder hale geldik. Biz eskiden tarım ülkesiydik. Şimdi sorsam bizim gelir kaynaklarımız nelerdir? Bilemeyiz isterseniz anlatayım. Amerika; otomotiv ve teknoloji, Japonya; teknoloji, Hindistan; Yazılım, Çin; Geniş çaplı üretim, Yunanistan; Turizm, Arabistan; Akaryakıt gelir kapıları. Peki Türkiye´nin gelirleri nedir? Anlatayım; Poşet parası, köprü geçiş ücreti, elektrik dağıtım bedeli, trafik cezaları, imar affı. Evet bizim gelir kaynaklarımız bunlar. Yalan mı? Şimdi geçen hafta açıkladılar

Son yılların moda konusu ´Dış güçler´ dolar 7 lirayı gördü; dış güçler, ekonomi batıyor; dış güçler, bizi kıskanan; dış güçler, bizi çekemeyenler; dış güçler.. Yıl 1071 Alparslan, Malazgirt´teyken, dış güçler yok muydu? Atatürk Cumhuriyeti kurarken, Çanakkale´de savaşırken dış güçler yok muydu? Rahmetli Ecevit ve Erbakan Kıbrıs´a Barış harekatı yaparken dış güçler yok muydu? Vardı. Ne yaptılar? Oturup ağladılar mı? Sen ne yapıyorsun.. Her başarısızlığına bulmuşsun bir dış güçler damgası, yapıştırıp geçiyorsun.

Gelin şu memlekete rahat bir nefes aldıralım. Zaten Alper kardeşim beş yıl önce çok az bir farkla seçim kaybetmiş. Ben de davet üzerine bu güzel kardeşimize koşa koşa geldim. Sakın umutsuz olmayın. Umutlarınızı hep taze tutun. Pırıl Pırıl bir insan Alper Öner. Bu şehre lazım, bu şehri adil yönetecek eş dost siyaseti gütmeyecek bir isim. Alper Öner kardeşim iftiharlıktır. Buradan onu önce Allah´a sonra size emanet ediyorum. Hepinizi seviyorum.”şeklinde konuştu.                                                     

Haber: Zeki Kurultak

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ALPER ÖNER SEÇİM TV´DE  ZEKİCE´NİN SORULARINI YANITLADI
CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ALPER ÖNER SEÇİM TV´DE ZEKİCE´NİN SORULARINI YANITLADI
Düziçi SEÇİM TV´nin canlı yayın konuğu olan CHP Düziçi Belediye Başkan Adayı Dr. Alper Öner, Zekice ve Çukurova gazetelerinin genel yayın yönetmeni Zeki Kurultak´ın sorularını yanıtladı.
Dr. Alper Öner Sevgisi Düziçi´ne Sığmıyor
Dr. Alper Öner Sevgisi Düziçi´ne Sığmıyor
Cumhuriyet Halk Partisi Düziçi Kadın Kolları Tarafından Düziçi Devlet Hastanesi Ziyaret Edildi.
CHP Düziçi Belediye Başkan Adayı Dr. Alper Öner Canlı Yayında  SEÇİM TV´ye Konuştu
CHP Düziçi Belediye Başkan Adayı Dr. Alper Öner Canlı Yayında SEÇİM TV´ye Konuştu
CHP Düziçi Belediye Başkan Adayı Dr. Alper Öner Düziçi SEÇİM TV´nin canlı yayın konuğu olarak soruları yanıtladı.
CHP´NİN BÖCEKLİ ADAYI DOĞAN ÖZTÜRK OLDU
CHP´NİN BÖCEKLİ ADAYI DOĞAN ÖZTÜRK OLDU
Böcekli Beldesi Belediye Başkanı Doğan Öztürk, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından Böcekli Beldesi Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı.
İYİ PARTİ´DEN CHP SEÇİM BÜROSUNA ZİYARET
İYİ PARTİ´DEN CHP SEÇİM BÜROSUNA ZİYARET
Millet ittifakın ortaklarından İYİ PARTİ Düziçi İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Seçim Bürosunu ziyaret etti.
MHP DÜZİÇİ ve BELDE  BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI AÇIKLANDI
MHP DÜZİÇİ ve BELDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI AÇIKLANDI
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Düziçi Merkez ve Düziçi Belde Belediye Başkan Adaylarını Bugün Açıkladı.
AK PARTİ Düziçi Belediye Başkan Adayı, Namlı Oldu
AK PARTİ Düziçi Belediye Başkan Adayı, Namlı Oldu
2009 yılından bu yana Düziçi Belediye Başkanı olarak görev yapan Ökkeş Namlı, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için AK PARTİ tarafından yeniden Düziçi Belediye başkan adayı olarak gösterildi.
Abdullah Tıraş A. Adaylığını Açıkladı
Abdullah Tıraş A. Adaylığını Açıkladı
İçişler Bakanlığı Vilayetlere Hizmet Götürme Birlik Encümeni ve İl Genel Meclis Üyesi Abdullah Tıraş Milliyetçi Hareket Partisinden yeniden İl Genel Meclis Üyesi olmak için aday adaylık başvurusunu yaptı.
HASAN ÇOBAN TEŞEKKÜR ETTİ
HASAN ÇOBAN TEŞEKKÜR ETTİ
2 Aralık 2018 Tarihinde yapılan Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) İl Genel Meclisi Üye Sıralaması Ön Seçiminin de ilk sıraya gelen Hasan Çoban teşekkür etti
CHP İl Genel Meclisi Üye Sıralaması Ön Seçimle Yapıldı HASAN ÇOBAN İLK SIRAYA GELDİ
CHP İl Genel Meclisi Üye Sıralaması Ön Seçimle Yapıldı HASAN ÇOBAN İLK SIRAYA GELDİ
İlçemiz Düziçi´nde Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) İl Genel Meclisi üye sıralaması bugün Karacaoğlan Kültür Merkezinde yapılan ön seçimle belirlendi.
CHP İL GENEL MECLİS ÜYESİ A. ADAYI OSMAN ŞEN ÜYELERE SESLENDİ
CHP İL GENEL MECLİS ÜYESİ A. ADAYI OSMAN ŞEN ÜYELERE SESLENDİ
CHP İl Genel Meclis üyesi A. Adayı Osman Şen bu hafta sonu yapılacak olan CHP İl Genel Meclisi üyeliği ön seçimi öncesi delege ve üyelere seslendi.
CHP İl Genel  Meclis Üyesi  A. Adayı  HASAN ÇOBAN DESTEK İSTEDİ
CHP İl Genel Meclis Üyesi A. Adayı HASAN ÇOBAN DESTEK İSTEDİ
CHP İl Genel Meclis üyesi aday adayı Hasan Çoban bu hafta sonu yani 02 Aralık 2018 Pazar günü yapılacak olan CHP İl Genel Meclisi üyeliği ön seçimi öncesi önemli açıklamalarda bulundu.
Turgut Kararmaz, AK Parti´den   İl Genel Meclis Üyeliği A. Adaylığı Başvurusunu Yaptı
Turgut Kararmaz, AK Parti´den İl Genel Meclis Üyeliği A. Adaylığı Başvurusunu Yaptı
Düziçi Belediyesinde AK Parti´den meclis üyesi olarak görev yapan Turgut Kararmaz, AK Parti İl Genel Meclis üyeliği aday adaylığı başvurusunu yaptı.
İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ Düziçi´nde Esnaf Ziyaretinde
İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ Düziçi´nde Esnaf Ziyaretinde
İYİ PARTİ Mersin Milletvekili Zeki Hakan Sıdalı İYİ PARTİ Düziçi ilçe başkanlığını ziyaret ederek ilçemizde esnaf ziyaretinde bulundu.
İl Genel Meclis Üyesi Fevzi Kamalı  Düziçi Belediye Başkanlığı İçin A. Adaylığını Açıkladı
İl Genel Meclis Üyesi Fevzi Kamalı Düziçi Belediye Başkanlığı İçin A. Adaylığını Açıkladı
Ak Parti Osmaniye İl Genel Meclis Üyesi Fevzi Kamalı, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Düziçi Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı.
Hasan Gül Ak Parti Belediye Başkanlığı A. Adaylığını Açıkladı
Hasan Gül Ak Parti Belediye Başkanlığı A. Adaylığını Açıkladı
Ellek Belediyesi Belediye Meclis Üyesi Hasan Gül, Ak Parti´den Ellek Belediyesi Belediye Başkanı Aday Adaylığını açıkladı.
Melih Kemal Türker Belediye Başkan A. Adaylığını Açıkladı
Melih Kemal Türker Belediye Başkan A. Adaylığını Açıkladı
Melih Kemal Türker MHP Düziçi Belediye Başkan Aday Adaylığı İçin Resmi başvurusnu yaparak Çalışmalara Başladı.
Hasan Çoban A. Adaylığı Başvurusunu Yaptı
Hasan Çoban A. Adaylığı Başvurusunu Yaptı
Hasan Çoban CHP İl Genel Meclis üyeliğine aday adaylığı başvurusunu CHP Düziçi İlçe Başkanlığında yaptı.
İYİ PARTİ´den istifa eden bir grup MHP´ye geçti
İYİ PARTİ´den istifa eden bir grup MHP´ye geçti
Düziçi´nde İYİ PARTİ´den istifa eden beş kişilik grup, düzenlenen bir program ile MHP´ye geçti.
Murat Koç Alaca´nın Düğününde
Murat Koç Alaca´nın Düğününde
Düziçi Öğretmen Evi Personel Sorumlusu Murat Koç Adnan Alaca´nın düğününe katılarak hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
Gazetecilerle Bir araya Gelen Murat Koç Gündemi Değerlendirdi
Gazetecilerle Bir araya Gelen Murat Koç Gündemi Değerlendirdi
Düziçi Öğretmen Evi Personel sorumlusu Murat Koç, İlçemiz Basınının Güzide temsilcileri; Düziçi Havadis Gazetesi ve Tıraş Matbaası sahibi Fahri Tıraş, Düziçi Şeker Haber Gazetesi Sahibi Kamil Şeker, Çukurova Grup adına yayın yapan Zekice ve Çukurova Gazeteleri
E-Gazete
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar