Benim Hayalim, Bir Gemi Sahibi Olabilmek
İlçemize yaptığı yatırımlar ile Düziçi için elini taşın altına koyan firmalardan birisi olan Likya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Suna gelece dönük planlarını bizlerle paylaştı.
Tarih: 13.12.2020 13:19:55/ 16247okunma / 0yorum

Sevgili Gençler diye sözlerine başlayan Suna “Hayal kurmayı çok önemsiyorum. İnanıyorum ki insan hayali kadar var ve bu hayatı var olduğu kadar yaşar. Belki denize olan tutkumdandır, benim hayalim bir gemi sahibi olmaktı. Bunu gerçekleştirmek üzere çalışma arkadaşlarımla ilk toplantımızı, ilk değerlendirmemizi yaptık; ilk çalışmalarla bu hayalimi gerçeğe dönüştürecek ilk somut adımı attık. Hesaplarımıza göre inşallah üç yıl içerisinde bu hayalimin gerçekleşmesi yani ‘gemiyi almam´ mümkün.  Ancak her şey bu hayalin gerçekleşmesiyle bitmiyor. Bu hayal öğrenilmesi gereken birçok konuya kapı aralıyor. Aslında beni de gemiden çok, bilgiye ve yeniliğe açılan bu kapılar heyecanlandırıyor. Bu hayalimin öngördüğümüz süre zarfında gerçekleşmesi kuvvetle muhtemeldir. Ancak gerçekleşmese bile sonunda yeni kapılar aralayabilme düşüncesiyle bu yolda yürümek bana tarifsiz bir heyecan veriyor.  (Tek sıkıntı şu: Kanlıgeçit´ten yukarı nasıl çıkacağı.) Önceden vatana hizmetin sadece terörle mücadele etmek olduğunu zannederdim. (Çok şükür bu konuda en üst seviyede mücadele ettim.) Yaşayarak öğrendim ki en az onun kadar önemli olan şeyler de var: üretmek, istihdam yaratmak, ihracat yapmak, eğitime destek vermek...

Ülke olarak siyasî ve askerî alanda içeride ve dışarıda verdiğimiz mücadelenin etkin ve kalıcı olabilmesi için, üretime dayalı ekonominin güçlenmesi için gayret etmek de vatana hizmet etmektir. Bu hususla ilgili Gazi Mustafa Kemal: ‘Siyasî, askerî zaferler ne kadar büyük olursa olsun, ekonomik zaferlerle taçlandırılmazlarsa kazanılacak başarılar yaşayamaz ve sürekli olamaz´ diyor.

Mesele bir şeylere sahip olmak yani ‘sonuç´ değil.  Asıl mesele bir şeyleri başarmak için mücadele etmek yani ‘süreç´.  Önemli olan mücadele etmenin hazzını ve huzurunu yaşayabilmektir, sonuç ise Allah´ın nasibi.

Mücadele azmimizi diri tutan birkaç soru: Niye bizim memleketimizde (ilçemizde) uluslararası bir iş insanımız, sanatçımız, yazarımız, tasarımcımız, hukukçumuz yok?  

Neden bizim memleketimizde 1000/2000/3000 kişinin çalıştığı fabrikalar kurulmasın?

Niçin uluslararası sporcuların yetiştiği spor alanları olmasın?

Neyimiz eksik?

Başarılı olan insanı elbirliği ile desteklersek, onu aşağı çekmeye, yok etmeye çalışmazsak; iyi ve güzel olanı takdir ve taltif edersek, ben yerine ‘biz´ olabilirsek bir çok şeyi başarabiliriz. Evet ihtiyacımız olan şey “biz” olabilmek.

İlçe ve ülkemiz için dürüst olmak, çalışkan olmak, cesaretli olmak zorundayız. Siyasi, ekonomik ve bürokratik olarak küçük olsun benim olsun, benden dinlesin, benim dediğimi yapsın gibi ‘ben´ hastalığından kurtulmalıyız. ‘Ben´in marazından biz´in şifasına koşmalıyız.´

Benim ihtiyacım olan şeyler: Eşim, çocuklarım, dostlarım ve umutlarım. Geriye kalan her şey: makam, mevkii, siyaset ve bütün dünya... Hepsi hepsi sizin olsun. Ailem, dostlarım ve umudum bana kalsın.

Sevgili Gençler; başarabiliriz. Biz kurduğumuz bir hayalle bu memleketin bereketli ve bakir toprağına bir tohum atıyoruz. Bu tohumları yeşertmek ve büyütmek size düşüyor. O nedenle bütün umudumuz sizlersiniz.” Dedi.Haber: Zeki Kurultak
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Benim Hayalim Gemi Sahibi Olabilmek
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HATAY ZEKİBEY KÜNEFE´NİN AÇILIŞI YAPILDI
HATAY ZEKİBEY KÜNEFE´NİN AÇILIŞI YAPILDI
Hatay Zekibey Künefe´nin açılış kurdelesi 30 Eylül 2021 Perşembe günü saat:13.30 yapıldı.
DÜZİÇİ´NİN PARLAYAN YILDIZI İYİ  BETON
DÜZİÇİ´NİN PARLAYAN YILDIZI İYİ BETON
İlçemiz Düziçi´nde Müteahhitlik yapan Erkan İyi ve Ahmet Kıraç , 1 Mart 2021 tarihinde, İyi Beton adı altında Hazır Beton sektörüne girerek hizmet vermeye başladı.
LENA FİZYOKLİNİK HİZMETE AÇILDI
LENA FİZYOKLİNİK HİZMETE AÇILDI
Lena Fizyoklinik Sağlıklı Yaşam Ve Egzersiz Danışmanlık Merkezi Düziçi´nde Halkımızın Hizmetine Açıldı.
MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ DÜZİÇİNDE VERİLMEYE BAŞLADI
MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ DÜZİÇİNDE VERİLMEYE BAŞLADI
Mesleki Yeterlilik Belgesi bundan sonra ilçemiz Düziçi´ne verilebilecek.Daha önceleri ilçe ve il dışlında verilen Mesleki Yeterlilik Belgesi, artık Düziçi´ndeTabakay Gayrimenkul Mustafa Kaçıra tarafından verilecek.
TEBESSÜM SİĞORTA İLE CANLI YAYIN SONRASI YAYIN DEĞERLENDİRMESİ
TEBESSÜM SİĞORTA İLE CANLI YAYIN SONRASI YAYIN DEĞERLENDİRMESİ
Düziçi´nin dört gazetecisi tarafından kurularak kısa sürede ilçenin en büyük sosyal medya sayfası olan Düziçi Gündem TV´nin rutin canlı yayınları devam ediyor.
GELENEKSEL KAHVALTIMIZI MUHAMMET KAYA İLE YAPTIK
GELENEKSEL KAHVALTIMIZI MUHAMMET KAYA İLE YAPTIK
Düziçi Gündem TV Ekibi Olarak, Geleneksel Cumartesi Kahvaltılarımız Devam Ediyor.
LİKYA CİTY´DEN GÜNDEM TV´YE ZİYARET
LİKYA CİTY´DEN GÜNDEM TV´YE ZİYARET
Likya City, yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Suna, Düziçi Gündem TV´yi ziyaret etti.
İYİ BETON, YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR
İYİ BETON, YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR
Geçtiğimiz günlerde Erkan İyi ve ekip arkadaşları tarafından ilçemizde hizmete başlayan İYİ BETON, yatırımlarıyla gücüne güç katmaya devam ediyor.
NAFTA HUKUK BÜROSU AÇILDI
NAFTA HUKUK BÜROSU AÇILDI
Avukat Hacı Mustafa Kaybet tarafından halkımıza hizmet sunacak olan “Nafta Hukuk Bürosu” 12 Kasım 2020 Perşembe günü saat 14.00´da açıldı.
Yaşlar Tarım Ve Hayvancılık Yeni Yerine Taşındı
Yaşlar Tarım Ve Hayvancılık Yeni Yerine Taşındı
Veteriner hekim Mahmut Yaş tarafından açılan ve uzun yıllardan bu yana Cumhuriyet Mahallesi Göktürkler sokakta hizmet veren Yaşlar Tarım ve Hayvancılık, Uzunbanı Mahallesindeki yeni yerine taşındı
Düziçi Tekstil Atölyesi Hizmete Başladı
Düziçi Tekstil Atölyesi Hizmete Başladı
Düziçi´nden Türkiye´nin dört bir yanına ve dünya´ya ihracat yapacak olan Düziçi Tekstil Atölyesi Düziçi Kaymakamı Mutlu Almalı´nın da katıldığı bir program ile hizmete açıldı.
Düziçi´nin En Büyük Projesi Likya City Adıyla Yeniden Yükseliyor
Düziçi´nin En Büyük Projesi Likya City Adıyla Yeniden Yükseliyor
İlçeye ve ilçe dışına yaptığı dev yatırımlar ile Düziçi´nin tanınmış iş insanı Mehmet Suna tarafından devralınarak, yeniden hayat verilecek olan, Düziçi´nin şuana kadar gelmiş – geçmiş en büyük projesi, Likya City adıyla yeniden yükselmeye başlıyor.
Alperen Ticaret Yeni Yerinde Taşındı
Alperen Ticaret Yeni Yerinde Taşındı
20 yıldan bu yana Elektrik ve Su Tesisat Malzemeleri satışı ile Düziçi´nde hizmet veren Alperen Ticaret Muhammet Güzel, Uzunbanı Mahallesi Şehit Komiser Mustafa Sarı caddesindeki yeni yerine taşındı.
Düziçili Veteriner Hekimler Toplantı Yaptı
Düziçili Veteriner Hekimler Toplantı Yaptı
Osmaniye Veteriner Hekimler Odasının Düziçi Temsilciliği tarafından organize edilen istişare toplantısı 20 Kasım 2019 tarihinde yapıldı.
ÇD Döner´in Düziçi Şubesi Hizmete Açıldı
ÇD Döner´in Düziçi Şubesi Hizmete Açıldı
ÇD Döner´in İlçemizde hizmet verecek olan Düziçi şubesi 11. Kasım 2019 Pazartesi günü saat 14.30´de hizmete açıldı.
27 YILDIR DÜZİÇİ´NE HİZMET EDİYOR
27 YILDIR DÜZİÇİ´NE HİZMET EDİYOR
Düziçi GÜNDEM TV´nin nu haftaki sabah kahvaltısı konuğu ilçemizin es eski esnaflarından olan Çeri Lahmacun ve kebap Salonu işletmecisi Ali Çeri idi.
Arçelik Bellona Mağazasının Osmaniye´deki Yeni Şubesi  İBRAHİM YALÇIN TARAFINDAN HİZMETE AÇILDI
Arçelik Bellona Mağazasının Osmaniye´deki Yeni Şubesi İBRAHİM YALÇIN TARAFINDAN HİZMETE AÇILDI
Osmaniye´de hizmet verecek olan Arçelik Bellona Karaca ve Karaca Home Mağazası Düziçi´nin tanınmış iş adamlarından İbrahim Yalçın tarafından hizmete sunuldu.
Düziçi,  Emir Kuruyemiş İle Sınırları Aşıyor
Düziçi, Emir Kuruyemiş İle Sınırları Aşıyor
Zekice ve Düziçi Havadis Gazetesinin bir projesi olarak Çukurova Grup Bünyesinde yayın yapan Düziçi Seçim TV´de, İlçemiz esnaflarından Emir Kuruyemiş ve Şekerleme sahibi Erhan Demir ile dünden - bugüne Emir kuruyemişi konuşarak esnaflarımızın sıkıntılarını ve beklentilerini konuştuk.
Zirve Yapı ve Olcay Hukuk Bürosu Hizmete Açıldı
Zirve Yapı ve Olcay Hukuk Bürosu Hizmete Açıldı
İş adamı Mehmet Sefer tarafından İlçemize kazandırılan Zirve Yapı ile Avukat Osman Emre Olcay tarafından hizmete başlayan Olcay Hukuk Bürosunun açılışı yapıldı.
Karamıklar Zeytinyağı ve Salamura Tesisi Merkez Şubesi Açıldı
Karamıklar Zeytinyağı ve Salamura Tesisi Merkez Şubesi Açıldı
Karamıklar Zeytinyağı ve Salamura Tesisi Merkez Şubesi Refik Cesur Bulvarı Üzeri Yeşilova Camii Yanı Can Kuyumculuk Bitişiğinde Hizmete Açıldı.
Ay Yıldız KAR BETON Oldu
Ay Yıldız KAR BETON Oldu
İlçemizde AY YILDIZ beton santrali olarak hizmet veren işletme bundan sonra Karamıklar İnşaat bünyesinde KAR BETON adıyla hizmetlerine devam edecek.
E-Gazete
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar