Başkan Ökkeş Namlı Açıkladı: Kimseye Küs Değilim
Mehmet Sarı onuruna verilen yemekte konuşan Ökkeş Namlı, kimseye kırgın ve küs değilim gün Düziçine sahip çıkma zamandır dedi.
Tarih: 27.4.2015 15:17:32/ 2614okunma / 0yorum

 

Milletvekili adayı Mehmet Sarı onuruna verilen Sabah Kahvaltısında konuşma yapan Düziçi Belediye başkanı Ökkeş Namlı, 2. Sırayı istememiz en doğal hakkımızdı dedi.

                Düziçi-Bahçe ve Hasanbeyli ilçeleriyle birlikte dört belde olarak AK Partiden milletvekilliği sıralamasında 2. Sırayı istememiz en doğal hakkımızdı. Ancak genel merkezimizin takdiridir saygı duymak gerekiyor. Bazıları bizim bu 2. Sıra isteğimizi farklı yönlere çekiyor. Akıllarınca  parti içinde ikilik meydana getirerek partimize zarar vermek. Ama onların düşündüğü gibi olmayacak. Benim kimse ile kırgınlığım küslüğüm yok. Siyasetçinin sermayesi insandır. Akıllı olan bir siyasetçi de insana, seçmene küsmez.

                Bu seçimde Mehmet abi geçen gün partide bir oy hesabı yaptı. Bende bir oy hesabı yapayım. Geride kalan bir seçim süresi yaşadık. Seçime 40 gün kalmış kimin aday olacağı belli değildi. Ankara’ya tam 18 defa gittim. Ama karşımızdaki CHP ve MHP’nin adayları 6 öncesinden belliydi.

                MHP’nin genel başkanı da ilçeye gelerek belli insanları da otobüsün üzerine çıkardı. Ama bizde Ökkeş Ağca’mı, Ökkeş Namlı’mı, Tarık Akdağ’mı aday olacak telaşı vardı. Bu telaş nedeniyle aza listesini bile düzgün ayarlayamadık. Bazı sülalelerle toplanıp bir azalık görüşmesi yapamadık.

                O seçim sürecinde öyle bir soğuk savaş yaşadık ki ben MHP’den istifa ederek AK Parti’ye gelmiştim.  MHP’den istifa ettiğimde siyaseti dondurmuştum. Tekrar aday olmak aklımdan geçmiyordu. Taki Durdu Mehmet Kastal araya girip Ankara’da bir toplantı yapana kadar aday değildim. Ökkeş Namlı yok hadi alsınlar bakalım 2. Sırayı! MHP 4. Sırada. MHP’nin 900 oyu CHP’de. Azalık MHP’de belediye  oyu CHP’de. CHP’den bu seçimde 900 oyu düşün. MHP’nin genel başkanının partisinde istifa ediyoruz kolay bir hadise değil. Gazetelerde sayfa sayfa, facelerde  olmadık yorumlar hakaretler, tehdit mesajları.

                İkinci bir konu ise öyle bir rüzgâr oluşturuldu ki CHP zirveye çıkarıldı. Bundan burada bulunan bir çoğumuzun payı var. Düziçinde geçmeyen arkadaş kalmadı. Çok sevdiklerinden değil ha sadece bana zıtlıktan. Ama gene kazanan biz olduk. Bunun sebeplerinden bir tanesi adaylığın çok geç açıklanması, bizim çalışma sistemimizi oturtamamamız. Ama bunlar geride kaldı. Seçimleri Osmaniye’de Düziçi, Bahçe ve Yarbaşı Belediyeleri kazandı. Bahçe bizim İrfanlı mahallesi kadar. Bizim 46 bin nüfusum, 20 küsür seçmenimiz var. Beldelerin tamamını da toplasan İrfanlı mahallesi kadar oya sahip.

                Benim il başkanı geldiğinde seslenişim hiç kimseyle kırgın küsgün değilim. Burada bir hak var ise Düziçinin dedim. Neden Düziçi-Hasanbeyli-Bahçe. Üç tane ilçenin ortak tek adayı  Mehmet Sarı. 2. Sıra olsun dedim. Bana telefon ile de sorduklarında aynı şeyi söyledim. Düziçini, Bahçe’yi, Yarbaşı’nı kazanmışız bizden başka ilçede kazanan yok onun için 2. Sıra bizim hakkımız dedim. 2. Sırayı kazanan arkadaş keşke kendi belediyesi Kadirli’yi  kazanarak gelseydi. Sunbas’ı kazanarak gelseydi. Ben kimseye karşı değilim. Ben seçimden dolayı bu bizim başarımız, bizim hakkımız dedim 2. Sırayı istedim.

                Biz politikayı sonrada görme sonradan olma değil çekirdekten yapıyoruz, biliyoruz. Nerede ne konuşulacağınız, taşın gediğine ne zaman oturtulacağını çok iyi biliriz. Öyle olmaz ise ne rahmetli babam dört dönem, ne de ben dört dönem belediye başkanlığı yapamazdık. Bu nedenle benim savunduğum Düziçinin hakkıydı. Benim o konuşmamı benden fazla sizlerin yapması gerekirdi. Çünkü bu partide benden fazla sizlerin hakkı var.

                Ama bu olay burada kapandı. Ankara’da bir toplantı yapıldı. Tüm vekiller ve adaylar huzurdaydı. Bir karara varıldı. Gün artık bugün. Herkes bir birinin elinden tutsun kaldırsın.

                Türkiye’de bazı oyunlar dönmeye başladı. HDP’ye barajı geçirmek için bir grup CHP ve MHP’nin zayıf olduğu yerlerde HDP’nin destekleyecekmiş. Şimdi bunun hesabını yapıyorlar. Geçtiğimiz günlerde bir memur bunu bana ağzından söyledi. Bundaki gaye de şu. HDP barajı geçerse AK Parti 70-80 milletvekili daha az çıkaracakmış.

                Her türlü olumsuzluklara rağmen biz burada el ele verir, hedeflediğimiz oyu çıkarabilirsek bundan sonraki seçimlerde Düziçinin elinden 2. Sırayı kimse alamaz. İl başkanının başkanlığında  vekillerle aldığımız karar var. Bu seçimde ve sonrasında bizimle olanlar bundan böyle daima bizlerle olacak. Efendim Belediye’de şucuyum, genel seçimde sizlerleyim yok. Bu düşünceye sahip isimlerle artık bu partinin işi olmayacak, işi bitmeyecek, Bunun için ben üzerime düşen ne ise hazırım. Parti binasında küskün denenlerle kucaklaşmaya hazırım, Kaplıca’yı, gerekirse bir lira ücretle hizmete açmaya varım, Çatak Barajı yapılana kadar Sulama birliğinde suyu % 50 indirimle vermeye varım. Belediye olarak her türlü imkanı seferber edeceğim. Bu seçim önemli bir seçim. Yasaya uygun ne varsa bu seçimde kullanmaya hazırım.

Benim için değil, Mehmet Sarı için değil. Ülkeni seviyorsan, ilçeni seviyorsan, çolunun çocuğunun, torunlarının geleceğini düşünüyorsan AK Parti’yi destekleyeceksin. Aksi halde çok tehlikeli oyunlar oynanıyor.   

Bugün bu ilçede kızımız oğlumuz, eşimiz tek başına parkın birinden diğerine gidebiliyorsa huzurumuzdandır. Bu huzuru korumak, sağlamak için biz çok önceden temelleri attık. Önlemleri aldık.

Belediye başkanı Ökkeş Namlı şunu yaptı bunu yaptı. Parti var ise yaptım. Partim iktidarda olduğu için, iktidarı temsil ettiğim için, iktidarın nimetlerinden yararlanarak bu hizmetleri yaptım. Ama bu hizmetleri oya döndüremiyor isek hatayı kendimizde, sizler de kendinizde aramamız lazım.

Bazı hoca ve öğretmenlerimize de aynı şeyleri söylüyorum bugün yaptığımız hizmetlere zarar  veriliyor bu çocuklara nasıl eğitim veriyorsunuz diyorum.

                Bakım Düziçi stadının karşısındaki Şehit Üsteğmen Yusuf Tunaboylu YİBO, Ticaret Lisesi, İmam Hatip Lisesi, 10 dönüm kapalı alan var. Bunlar ufak tefek hizmetler değil arkadaşlar. İktidarın  nimetleri işte. Bunun içinde kim okuyacak bizim çocuklarımız. Bu binalar bu iktidarın sayesinde yapıldı.

Haber: Süleyman Güzel

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Osmaniye Belediye Başkanları Bahçeli´yi Ziyaret Etti
Osmaniye Belediye Başkanları Bahçeli´yi Ziyaret Etti
Osmaniye Belde Belediye Başkanları Toplu Devlet Bahçeli´yi Ziyaret Etti
CHP Osmaniye İl Başkan Yardımcısı Ahmet Düldül Yapılan Darbe Girişimi Bir Basın Açıklaması İle Kınadı
CHP Osmaniye İl Başkan Yardımcısı Ahmet Düldül Yapılan Darbe Girişimi Bir Basın Açıklaması İle Kınadı
Cumhuriyet Halk Partisi Osmaniye İl başkan yardımcısı Ahmet Düldül, 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan darbe girişimi yayınladığı bir basın açıklaması ile kınadı.
CHP Düziçi İlçe Başkanlığından Basın Açıklaması
CHP Düziçi İlçe Başkanlığından Basın Açıklaması
11 Haziran 2016 Cumartesi günü Cumhuriyet Halk Partisi Düziçi İlçe Başkanlığı tarafından Bir Basın Açıklaması yapıldı.
Başkan Ökkeş Namlı´dan Ramazan Ayı Mesajı
Başkan Ökkeş Namlı´dan Ramazan Ayı Mesajı
Düziçi belediye başkanı başlamış olduğumuz Ramazan ayı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Avukat Mutlu Çerçi´den  Ramazan Ayı Kutlama Mesajı
Avukat Mutlu Çerçi´den Ramazan Ayı Kutlama Mesajı
Avukat Mutlu Çerçi Ramazan Ayına başlamamız Münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
CHP DÜZİÇİ İLÇE BAŞKANININ RAMAZAN AYI MESAJI
CHP DÜZİÇİ İLÇE BAŞKANININ RAMAZAN AYI MESAJI
CHP Düziçi İlçe Başkanı Mustafa Şen 11 ayın sultanı Ramazan Ayının başlaması münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
24. Dönem MHP Milletvekili H.H. Türkoğlu Annesini Kaybetti
24. Dönem MHP Milletvekili H.H. Türkoğlu Annesini Kaybetti
24 Dönem TBMM MHP Osmaniye milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu´nun annesi Neziha Türkoğlu 78 yaşında vefat etti.
CHP Düziçi İlçe Başkanlığı İçin Ortak Aday Belirlendi
CHP Düziçi İlçe Başkanlığı İçin Ortak Aday Belirlendi
Cumhuriyet Halk Partisi 02 Aralık 2015 tarihinde yapılacak olan Düziçi kongresine ortak adayla gidiyor.
.
.
CHP Düziçi eski ilçe başkanlarından olan emekli öğretmen Ahmet Donbaloğlu CHP Düziçi İlçe Başkanlığına aday oldu.
Çoban: CHP Düziçi İlçe Başkanlığı İçin Aday Oldu
Çoban: CHP Düziçi İlçe Başkanlığı İçin Aday Oldu
Değerli arkadaşlarım, Sevgili Düziçi´liler, İç barış, dostluk ve kardeşliğin teminatı olan ve Atatürk´ün bize en büyük miraslarından biri olan Cumhuriyet Halk Partisi´nin ilçe başkanlığı adaylarından biri olarak karşınızdayım.
Hasan Hüseyin Türkoğlu´´ndan Bomba Açıklamalar
Hasan Hüseyin Türkoğlu´´ndan Bomba Açıklamalar
Bahçeli´yi çocukluk yıllarında ´abi´ olarak tanıyan, sonrasında Bahçeli´nin memleketi Osmaniye´den milletvekili olan Hasan Hüseyin Türkoğlu, bomba açıklamalar yaptı.
Seçim Sonuçlarına Halkın İradesi Diyerek Saygı Duyacağız
Seçim Sonuçlarına Halkın İradesi Diyerek Saygı Duyacağız
Milliyetçi Hareket Partisi 26. Dönem Osmaniye Milletvekili adayı Düziçili Ahmet Canlı, Türkiye 1 Kasım 2015 seçimlerine adil ve eşit olmayan şartlarda girmiştir, dedi.
Nihat Çerçi: Düziçililer Bu Tarihi Fırsatı Kaçırmamalı…
Nihat Çerçi: Düziçililer Bu Tarihi Fırsatı Kaçırmamalı…
CHP Osmaniye 1. Sıra milletvekili adayı olan Düziçili Nihat Çerçi gazetemizi ziyaret etti.
Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı İstifa Etti
Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı İstifa Etti
Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Kadın Kolları Başkanı Görevinden istifa Ettiğini açıkladı.
Düziçili Belde Belediye Başkanları Veli Fidan´ı Tebrik Etti
Düziçili Belde Belediye Başkanları Veli Fidan´ı Tebrik Etti
Düziçi´nin MHP´li belediye başkanları, Tüysüz belediye başkanlığı seçimini kazanan MHP adayı Veli Fidan´a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
MHP İlçe Başkanından Düziçililere Teşekkür
MHP İlçe Başkanından Düziçililere Teşekkür
MHP Düziçi İlçe Başkanı Muhammet Kaya yaptığı yazılı bir basın açıklaması ile Düziçi halkına 2015 genel seçimleri için teşekkür etti.
Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy`dan Düziçi`ne Teşekkür Ziyareti
Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy`dan Düziçi`ne Teşekkür Ziyareti
MHP Osmaniye milletvekili Ruhi Ersoy Düziçi`ne biz teşekkür ziyaretinde bulundu.
Milletvekili Adayı Mehmet Vural Düziçi Halkına Teşekkür Etti
Milletvekili Adayı Mehmet Vural Düziçi Halkına Teşekkür Etti
Milliyetçi Hareket Partisi Osmaniye Milletvekili adayı olan Düziçili Mehmet Vural yaptığı yazılı bir basın açıklamasıyla Düziçi Halkına teşekkür etti.
Osmaniye, Düziçi, Kadirli, Hasanbeyli, Bahçe, Sumbas, Toprakkale Seçim Sonuçları
Osmaniye, Düziçi, Kadirli, Hasanbeyli, Bahçe, Sumbas, Toprakkale Seçim Sonuçları
Resmi Olmayan Rakamlara göre 07 Haziran 2015 Seçim Sonuçları
Ak Parti Düziçi Belediye Başkanı a. adayı Ökkeş Ağca MHP’ye katıldı
Ak Parti Düziçi Belediye Başkanı a. adayı Ökkeş Ağca MHP’ye katıldı
02 Haziran 2015 Salı akşamı düzenlenen katılım töreninde binlerce kişiye hitaben bir konuşma yapan MHP Osmaniye milletvekili adayı Mehmet Vural kalabalığa hitaben bir konuşma yaptı.
Düziçi  Şahlandı: YER GÖK MHP
Düziçi Şahlandı: YER GÖK MHP
Düziçi esnaf ziyaretinde bulunan MHP Osmaniye milletvekili adayları Mehmet Vural ve Elif Logoğlu görülmemiş bir coşku ve sevgi seli ile karşılandı.
E-Gazete
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar