Başkan Ökkeş Namlı Yeniden Adayım Dedi
Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı gündemde merak edilen bazı konular hakkında Düziçi Gazetesinden Süleyman Güzel´in sorularını yanıtladı.
Tarih: 4.1.2017 11:56:33/ 4449okunma / 0yorum

Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı gündemde merak edilen bazı konular hakkında Düziçi Gazetesinden Süleyman Güzel´in sorularını yanıtladı.

                Öncelikle Bütün Şehir olarak bilinen Osmaniye´nin yeni kategorisini BÜTÜN ŞEHİR değil. BÜYÜK ŞEHİR oluyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda son bir açıklama yaptı. 30 il BÜYÜK ŞEHİR oluyor. Bunların arasında Osmaniye´de var. Osmaniye´nin nüfusu 500 bini aştığı için BÜYÜKŞEHİR kapsamına girdi. Bizler BÜYÜK ŞEHİR´e dahil olsak da yetkilerimiz alınacak diye bir uygulama yok. Belediyelerimize de ona göre yetkiler veriliyor. Yeni yetkililerle donatılıyor. BÜYÜK ŞEHİR Ne getirir ne götürür bu yöndeki yeni kanunlar yürürlüğe girdikten sonra belli olur. BÜYÜKŞEHİR kararıyla birlikte Beldelerimizin tamamı kaldırılıyordu. Beldelerimiz şu an bunun içinde yeni bir girişim başlattı.

                                  BELDELER BİRLEŞEREK İLÇE OLMAK İSTİYOR

Böcekli ile  Atalan birleşerek ilçe olmak istiyor. Ellek ile Yarbaşı birleşerek ilçe olmak için bir istek ve çaba var. Beldelerimiz birleşerek ilçe statüsü kazanırsa bizim için daha iyi olur. Bizim ilde elimiz güçlenir. Bu çalışmayı sonuna kadar destekliyorum. Bizim Ankara´da ve Osmaniye´de alınacak tüm kararlarda etkimiz olur.

BÜYÜK ŞEHİR olursa Ökkeş Namlı şuraya aday olur buraya aday olur şeklinde söylemler var. Taş yerinde ağır olur. Ben ölünceye kadar bu işim devam eder. Benim fakir fukaram var. Şuan Düziçinde doğup büyüyenlerin % 50´snin doğumunu bilirim. Onlarla denk´im. % yüzü ile  birebir görüşürüm. Ben Düziçi´ne adayım. Şuanda Düziçinde vatandaşlarımız hizmetlerden memnun olmayan  kimse yok. Düziçinin % 90´ı ilçeye son 7-8 yılda yapılan hizmetlerden memnun olduğunu bizzat dile getiriyorlar. Benim Düziçinde tamamlamam gereken projelerim var. Bunları tamamlamak istiyorum. Bu dönem kavuşmaz ise önümüzdeki dönem projelerimi tamamlamak istiyorum. Ama Genel merkez der ki biz senin çalışmalarından memnunuz. Düziçinde çok güzel hizmetlerin oldu derse  Osmaniye´ye aday olmanı istiyoruz derse bende vatandaşımıza danışırım onlardan olur alırsam Osmaniye´ye de aday olurum

Benim Düziçinde Teleferik Projem, Deliçay´a Islah Projem, Çevre yolu genişlemesi, Kuşaklama Kanalı  Islah projesinin ardından belediye olarak orada çok güzel projemiz olacak bunlar bitecek. Gençlik için yarı olimpik Yüzme havuzları projem, Piknik Alanları ve yeni Çocuk Köyleri projelerim var.

Bunlar bitecek önümüze ona göre bakacağım.

                Kuşaklama Kanalı üzerinde Yürüyüş ve bisiklet yollarımız var. İki yeni Cami projemiz, yeni otopark projemiz var bunların tamamlanması nereden bakarsanız bakın 7-8 yıl zaman alacak.

                                KENTSEL DÖNÜŞÜMLE DÜZİÇİ TAMAMEN DEĞİŞECEK

25 bin m2´lik alanda Kentsel Dönüşüm Çalışmalarımız var. Bunun müracaatını yaptık. Çarşı merkezindeki yollarımızı tamamen yenileyeceğiz, çarşı merkezimizde komple yenilenecek.

               Düziçi bu iktidarın tüm nimetlerinden yararlanacak Osmaniye´den Kadirli´den daha fazla yararlanacak. Bu beceri ve girişimcilikle olur.

                28 Mart 2017 tarihinde Çocuk Köyümüzün açılışı yapılacaktır. Oturma alanlarımız, salıncaklarımız, minik evlerimiz, trenlerimiz, bir birinden güzel olan oyuncaklarımızla çocuklarımız, torunlarımız  büyüklerini evinden rahat oturtmayacak, Çocuk Köyüne gidelim diyecekler. Daha açılışı yapılmadan tam dizayn edilmeden aileler çocuklarıyla birlikte Çocuk Köyümüze yoğun ilgi gösteriyorlar. Arada bir çalışma alanlarını geziyorum. Geçen hafta yaptığım gezide hafta sonu nerede ise 1000 kişi var. Ben yapılan hizmetlere böylesine yoğun ilgi gösterilmesinden, hizmetlerin beğenilmesinden de oldukça memnunum.

                Sabun Çayının Islah Projesinde son aşamadayız.

                Teleferik Projesinde Bakanlık Onayına kaldık. Bakanlık, Düldül´ün bize tahsisini yapacak. Bu bağlamda Çitli köyünde 4000 m2´lik bir otopark alanı satın aldık.10.000 m2 Teleferiğin kalkacağı ve sosyal tesis için yer aldık.

                Düziçinden Teleferiğin kalkış alanı ile Kaplıcaya kadar bir bulvar projemiz var.

                Düziçi şuan nereden baksan 100 trilyonluk bir meblağ kapsamında bir yatırıma sahne oluyor. Bu Düziçi için çok büyük bir yatırım demektir.

                Bizler bu hizmetleri alırken milletvekillerimize, tüm daire başkanlarımıza, teşkilatımıza, sayın kaymakamımıza hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İlçemizdeki birlik beraberliğimizde, hizmetlerin alımı ve dağılımındaki hizmet zincirinde bir kırık yok. Partililerimizden, belediye bünyesinde çalışan tüm personelimden gayet memnunum.

                Bir çok il belediyesinde bizim belediyemizde çalışan kadro yok.

                                                OSMANİYE BİZİ ÖRNEK ALIYOR

                 Osmaniye´de Teleferik için çalışma var. Bunun Düziçine yan etkisi olur mu? Şeklindeki sorumuza Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, “Bize hiçbir zararı olmaz. Çünkü Zorkun´un ovaya bakış, ovayı görüş hakimiyeti ile Düldül´ün görüş hakimiyeti çok farklı. Düldül Çukurovayı görüyor. Ama Zorkun Osmaniye´nin bir bölümüne görüyor. Etrafı  ormanlarla çevrili. Ama Düldül Dağının bakış açısı çok muazzam ve geniştir. Dolayısı ile bizim Teleferiğimiz daha şanslı diye düşünüyorum. Osmaniye´nin bizi örnek almasından da oldukça memnunum. Osmaniye 220 bin den fazla bir nüfusa sahip. Bizim nüfusumuz 50 bin. Biz Belediye olarak ne yaptıysak bizim hizmetlerimizin fotokopisini Osmaniye´de uygulamaya çalışıyorlar. Dere ve çayların kenarlarına yaptığımız benzer hizmetleri Osmaniye´de yaptı. Gerek belediye  katkısı gerek özel idare veya gerekse de valiliğimizin katkısından yararlanıyorlar. Güzelleşsin her yer güzelleşsin. Biz bunlardan gurur duyarız. Çünkü hizmetler insanımıza yapılıyor.

                Düziçi Belediyesi bugün İnşaat Yüksek mühendisi, iki mimar, bir arkeolog, şehir plancısı ve inşaat teknikerleri ile hizmet yapıyor. Bu kadro belki de bir çok vilayet belediyesinde yok. Şuan çok değişik projeler hazırlatıyoruz. Düziçindeki bu hizmetlerin meydana gelişinde belediye personelinin etkisi büyük. Bu ekip işidir. Bu vesile ile tüm personelime ilçemize güzel hizmetler kazandırdıkları için teşekkür ediyorum.

                                               MAHALLE SAYISI ARTABİLİR

Düziçi hızla büyüyor. Düziçi-Andırın yolunun noksan kalan 5 km´lik bölümü önümüzdeki yıl tamamladıktan sonra Andırın ve çevresinde yaşayan insanlarımız Düziçi-Osmaniye ve Adana gibi yerlerdeki işlerini gidermek için artık Düziçi yolunu kullanacak. Neden bu yol Kadirli istikametinden 47 km daha kısa. Bu kısalık bölge insanına hem zamandan hem de ekonomik olarak bir kazanç getirecek. Bu yolun tam anlamıyla hizmet girmesinin ardından Düziçi Andırın tarafından % 30´luk bir kazanım elde edecek. O bölgenin insanı buraya yerleşecek, Düziçinden alışveriş yapacak. Düziçinden ev, arsa tarla, iş yeri alacak. Bunlar bize kazanç.

Düziçi nüfusu hızla artıyor. Sürekli göç alıyor. İrfanlı mahallesi beldelerin toplamına geçecek duruma geldi. Muhtarlarımız mahallelerine göç edenleri tanıyamayacak duruma geldi. Dolayısı ile Düziçine üç yeni mahalle eklense bu isimler de TECİRLİ-HARUNİYE ve FARAÇBEY olsa nasıl olur şeklindeki sorumuza Namlı, “Çok iyi olur. Önümüzdeki hafta muhtarlarımızla bir toplantı yapalım. Dediğiniz gibi İrfanlı mahallesi bugün beldelerimizin tamamına eşit. Bahçe ilçesine eşit. Hem nüfusu hem seçmeniyle. Üzümlü-Uzunbanı-Cumhuriyet-Kurtuluş ve İrfanlı mahallelerinden üç yeni mahalle daha oluşturabiliriz.

Bu arada Düziçi-Andırın yolu hakikaten ilçeye çok şey katacak. Geçtiğimiz ay sayın milletvekilimizle bölgeye giderek gezdik, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanımıza da katkılarından dolayı teşekkür ederim. Cenabı Allah gücüne güç katsın. Bu yol ile Düziçinin geleceği daha aydınlık.

Haber: Süleyman Güzel

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Başkan Ökkeş Namlı Yeniden Adayım Dedi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Tarafımız, Sorunlarımız Diyen, Eğitim Gücü Sen İl Yönetimi Oluşturuldu
Tarafımız, Sorunlarımız Diyen, Eğitim Gücü Sen İl Yönetimi Oluşturuldu
Eğitim Gücü Sen Kurucular Kurulu Üyesi Fatma Tütar başkanlığında Düziçi´nde gerçekleşen toplantı ile İl Yönetimi Oluşturuldu.
KAYIP ÜÇ (3) KARDEŞ BULUNDU
KAYIP ÜÇ (3) KARDEŞ BULUNDU
Düziçi ilçesinde dün akşamdan bu yana kayıp olan 12, 17 ve 19 yaşındaki üç kardeş bulundu.
Düziçili Uzman Çavuş Şehit oldu
Düziçili Uzman Çavuş Şehit oldu
Düziçi´nin Boğaziçi Mahallesinden Olan Uzman Çavuş Yunus Emre Yalman, Kuzey Irak´ta Şehit Düştü.
Osmaniye 5.  Kitap fuarı açıldı
Osmaniye 5. Kitap fuarı açıldı
Bu yıl 5.´si düzenlenen ve 22-31 Ekim tarihleri arasında açık kalacak olan Osmaniye Kitap Fuarı Masal Park bitişiğinde yer alan Osmaniye Fuar Alanında açıldı.
Vatandaşa Etli Pilav İkramında Bulunuldu
Vatandaşa Etli Pilav İkramında Bulunuldu
Düziçi Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, Mevlidi Nebi Haftası Etkinlikleri Kapsamında Cuma Namazı Çıkışı Vatandaşlara Etli Pilav İkramında Bulundu.
Polisten Kaçtı, İntihar Etti
Polisten Kaçtı, İntihar Etti
Osmaniye´nin Kadirli ilçesinde polisle yaşadığı kovalamaca sonucu kullandığı otomobil ile köy yoluna giren genç durdurulduğu esnada pompalı tüfekle intihar ederek hayatını kaybetti.
Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu
Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu
Yedi (7) çocuk babası 80 yaşındaki yaşlı adam Mehmet Zeki Öner yalnız yaşadığı evinde ölü olarak bulundu.
19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı
19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı
İlçemizde 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlama Programı Düziçi Kaymakamlığı bahçesinde bulunan Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başladı.
Motosikletli Sürücü Yaya Vatandaşa Çarptı
Motosikletli Sürücü Yaya Vatandaşa Çarptı
Refik Cesur Bulvarı Üzeri Türk Telekom Bayi Yiğit İletişim civarında meydana gelen kazada bir (1) kişi yaralandı.
Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu
Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu
Yalnız yaşayan 82 yaşındaki yaşlı adam Evinde ölü olarak bulundu.
GAZETECİLER 24 TEMMUZ´DA BİR ARADA
GAZETECİLER 24 TEMMUZ´DA BİR ARADA
Düziçi´nin dört gazetecisi tarafından kurularak kısa sürede ilçenin en büyük sosyal medya sayfası olan Düziçi Gündem Ekibi, Düziçi Kurban Bayramı ve 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Dolayısıyla Bir araya Gelerek İki Bayramı Birden Kutladı.
BAYRAM, DÜZİÇİ´NDE KAZA İLE BAŞLADI
BAYRAM, DÜZİÇİ´NDE KAZA İLE BAŞLADI
Bayram sabahı Yarbaşı Beldesi Karacaören Mahallesi´nde meydana gelen kazada bir kişi hafif şekilde yaralandı.
BAYRAM TRAFİĞİ KAZAYA NEDEN OLDU
BAYRAM TRAFİĞİ KAZAYA NEDEN OLDU
Ş. A. Metlioğlu Caddesi Üzeri Çarşı Merkezinde İki Aracun Karıştığı Kaza Ana Caddede Yolun Uzun Süre Kapanmasına Neden oldu.
ÇME SUYU KESİNTİLERİ VATANDAŞLARIN TEPKİSİNE NEDEN OLUYOR
ÇME SUYU KESİNTİLERİ VATANDAŞLARIN TEPKİSİNE NEDEN OLUYOR
İlçe genelinde yaşanan içme suyu kesintileri vatandaşların tepkisine neden oluyor.
DÜZİÇİ´NDE EKİNLER BİÇİLİYOR
DÜZİÇİ´NDE EKİNLER BİÇİLİYOR
İlçemiz Düziçi´nde, artık sıcaklarında mevsim normallerine dönmesiyle birlikte, yer yer öncelikle olarak Arpa hasadının başlamasının ardından buğday hasadına da başlandı.
KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ, SÜPER KAMPANYA
KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ, SÜPER KAMPANYA
Karşıyaka Mahalle Muhtarı Mehmet Suna, Her Yıl Olduğu Gibi Bu Yılda Yine Kurban Bayramında Kurban Kesemeyen İhtiyaç Sahibi Aileler İçin Kolları Sıvadı.
VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU, MAHALLE MAHALLE GEZİYOR
VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU, MAHALLE MAHALLE GEZİYOR
Düziçi Kaymakamlığı koordinasyonunda oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, 65 yaş üstü vatandaşlarımızın maaşlarını adreslerinde kendilerine teslim ediyorlar.
 İYİKİ VARSINIZ "PATİ DOSTLARI"
İYİKİ VARSINIZ "PATİ DOSTLARI"
Sokakta yaşayan sahipsiz başıboş hayvanlar için bırakılan kedi ve köpek mamaları sevimli partilerin hayata tutunmasını sağlıyor.
ÇERÇİOĞLU KÖYÜNDE SİLAHLI YARALANMA
ÇERÇİOĞLU KÖYÜNDE SİLAHLI YARALANMA
Düziçi´nin Çerçioğlu Köyü Karagözler mahallesinde meydana gelen olayda bir kişi silahla yaralandı.
 MUHTAR SUNA, 1 MAYIS´TA ÇALIŞANLARI UNUTMADI
MUHTAR SUNA, 1 MAYIS´TA ÇALIŞANLARI UNUTMADI
Karşıyaka Mahalle Muhtarı Mehmet Suna, 1 Mayıs İşçi Bayramında İşçilerin Yüzünü Güldürdü. Yaptığı yardım ve destekler le 7´den 70´e Düziçililerin gönlünde taht kuran Karşıyaka Mahalle Muhtarı Mehmet Suna, 1 Mayıs´ta çalışmak zorunda olan işçilerimize destek olmak için harekete geçti.
TOKİ, 604 YENİ KONUT YAPACAK
TOKİ, 604 YENİ KONUT YAPACAK
Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, yeni yapılacak olan 604 konuttan oluşacak TOKİ evlernin ihalesinin yapıldığı bildirildi.
E-Gazete
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar