Ak Parti Osmaniye Milletvekili A. Adayı olan Düziçili prof. Dr. İbrahim Kadı Düziçi`nde bulunan Sivil Toplum Örgütü temsilcileri ile buluştu.
Tarih: 11.3.2015 11:23:11/ 2213okunma / 0yorum

09 Mart 2015 Pazartesi günü akşam saat 18.30da Düziçi Bizim Sofra Restaurant` ta Sivil Toplum Örgütü temsilcileri ile yemekli bir toplantıda bir araya gelen Ak Parti Osmaniye Milletvekili A. Adayı olan Düziçili prof. Dr. İbrahim Kadı; temayül yoklamasında beklentilerinin dahi üzerinde bir destek aldıklarını dile getirerek Düziçililere göstermiş oldukları bu birlik ve beraberlik örneğinden dolayı teşekkür etti.

            Ak Parti Osmaniye Milletvekili A. Adayı olan Düziçili prof. Dr. İbrahim Kadı

Kadı Sivil Toplum Örgütü temsilcileri bir araya geldiği programda yaptığı konuşmasında "Temayül yoklamasında Düziçili olarak gerçekten birlik ve beraberlik gösterdiniz. Bizim ve genel merkezimizin beklentilerinin üzerinde büyük bir destek aldık. Bu desteklerinden dolayı tüm Düziçililere bir kez daha sonsuz teşekkürler ediyorum. İnşallah bu iş bize nasip olduğunda bu farklılığı bizde karşılıksız bırakmayacağız.

            Ak Parti` nin en çok önem verdiği kuruluşlardan bir tanesi Sivil Toplum Örgütleridir. Çünkü bu kuruluşlar toplum ile devlet arasındaki köprüdür. Gelişmiş batı ülkeleri bu köprüyü iyi kullandıkları için başarılıdırlar. Bizlerde bu köprüyü iyi kurarsak bölgemizin ve ülkemizin kalkınması bir kat daha artacaktır.

 

Yönetici Fikrini En Önce Söylüyorsa O İstişare Değil Kendi Fikrini  Kabul Ettirmedir

 

Ben 27 yıllık meslek hayatımda, ya yöneticilik yada yönetici yanında asistanlık yaptım. Bir söz vardır; akıllı adam kendi aklını kullanan daha akıllı adamda başkasının aklını kullanan insandır. Eğer bir insan her şeyi ben bilirim yaparım derse bu adam yalnızdır ve bir şeyde başaramaz. Ben bu kadar yıllık meslek hayatımda daima istişarelere önem vermişimdir.  Ben, tüm istişarelerimde ve toplantılarımda; her türlü eleştiriyi yapabilirisin ama hakaret ve şiddet olmadığı müddetçe derim ve fikrimi en son söylerim.Yönetici fikrini en önce söylüyorsa o istişare değil kendi fikrini  kabul ettirmedir.

 

Köyde Büyüdük, Yumurta, Çökelek, Yağ Toplayarak Pazarlarda Sattık

 

Biz 13 kardeşiz. Fakir bir aileden bugünlere geldik. Köyde büyüdük, yumurta, çökelek, yağ toplayarak pazarlarda sattık. Çiftçi olduğumuz için gece - gündüz o kadar çok işlerde çalıştık ki bunlar anlatmakla bitmez. Yani halkın ne istediğini biraz bilen birisiyim. Evet şuandaki konumum çok farklı ama bu yaşadıklarımızı unutmadık.

Bir öğrenci okutan insanlarımızın ne tür sıkıntılar çektiğini çok iyi biliyorum. Ben şuanda Karabük Üniversitesinde bulunan 45 bin öğrencimin tüm problemlerini dinlerim onların sıkıntılarını bilirim. Öğrencilerim beni gece saat  2`de de arasa bulmuştur, telefonlarımdan bana ulaşmıştır. Çok öğrencimin problemini mutlaka çözmüşümdür. . Çözemediğim olduğunda da niye çözemedim diye düşünmüşümdür.

 

Bana Ulaşmak İçin Kesinlikle Aracı Kullanmayınız

 

İnşallah milletvekili olduğumda şu an sizlerin elinde bulunan broşürlerde yazılı olan telefon numaralarından bana ulaşabilirsinin. Bana ulaşmak için kesinlikle ve kesinlikle aracı kullanmayınız. Çünkü aracı bazen yanlışta anlaşılabilir. Ben problemlerinize çözüm bulamasam da mutlaka geri dönüş yaparım.

Akademik Çevremin Büyük Bir Kısmı Şuan Ki Hükümeti Ve Devleti  Yönetenlerdir

 

Ben 1980 ve 1995 yılları arasında İstanbul`da yaşadım. O zamanki arkadaş,öğrenci ve akademik çevremin büyük bir kısmı şuan ki hükümeti ve devleti  yönetenlerdir. Bunun bir milletvekili için çok büyük avantajları vardır. Bu bölgemizle ilgili bir sorun ve sıkıntı varsa sizlerin aylarca arayıp ta ulaşamadığınız kişiye ben bir telefonla ulaşabilirim. Çözülecek problemde daha hızlı bir şekilde çözülmüş olur.

 

Neden aday oldum?

 

Aday olmamın birince nedeni ben aslında 12 Eylül ve 28 Şubat`ının mağdurlarındanım. Bu nedenle kendimi büyük ustaya borçlu hissediyorum.  

Ben bu seçimin Türkiye için en önemli bir seçim olduğuna inanıyorum. Türkiye çağ atlayacaksa, büyük devlet olacaksa bu ülkemizde bazı değişikliklerin olması gerekiyor.

Ben yazları 1 yada 2 ay olan tatilimi memleketimde yani burada geçiriyorum. Çünkü dostlarım, akrabalarım ve sevdiklerimin önemli bir kısmı burada yaşıyor. Buralar için çok büyük hayallerim var. Bu hayallerimi gerçekleştirmek için aday  adayı oldum.

 

Bu Bölge Türkiye`nin En Cazip Organize Sanayi Bölgesidir

 

Bu bölge Türkiye`nin en cazip organize sanayi bölgesidir. Konya`dan da, Ankara`dan da Kayseri`den de daha caziptir. Çünkü; Otoban, Tren yolu buradan geçiyor. Adana Gaziantep ve Kahramanmaraş havaalanlarına yakın. Bir havaalanı da Osmaniye`ye yapılır. Sonra Osmaniye, Kadirli, Düziçi, Bahçe Osmaniye`nin her yeri organize sanayi bölgesi olacak. Bu hızlanırsa 5 sene sonra hızlanmadan bu hızda giderse 15-20 sene sonra ama eninde sonunda burası organize sanayi bölgesi olacaktır. Onun için bizlerin bunlardan faydalanabilmesi için kendi içimizden girişimciler çıkarmamız lazım. Biz kendi içimizden girişimciler çıkarmadığımız takdirde buraya birileri gelir fabrikaları kurar buranın insanları da sadece işçilik yapar.

 

Ben Bu Bölgeyi Kalkındırmak İçin Aday Oldum

 

Benim hayatımın önemli bir kısmı projelerle ve proje hazırlamakla geçti. En büyük hayalimde birisi de bu bölgelere organize sanayi getirmek için projeler hazırlamak. Düziçi gibi bir yerde 5 bin 10 bin öğrencinin olması hayal değil. Ben milletvekili olduğum zaman hazırlamış olduğum taahhütnamemin iki katı işler yapacağımı biliyor ve inanıyorum. Bölgemiz; Turizm, Tarım, Hayvancılık ve alt yapı ile ilgili her türlü yatırıma açık bir yer. Ancak bu konularda ilçemizde eksiklerin olduğunu görüyorum. Bunların projelendirilip yukarılara sunulduğu zaman hallolacağını biliyorum. Benim bu konularla alakalı çok güzel bir şekilde hazırlamış olduğum projelerim var. Yukarı senden iş yapmak istiyorsan projen ne diye soruyor. Zaten benim işimde proje hazırlamak. Bu konuları da bu şekilde inşallah çözeceğiz. Ben bu bölgeyi kalkındırmak için aday oldum.

 

Neden Ak Partiden Aday Oldum

 

Bu ülkenin önünü açan birkaç tane lider vardır. En önce rahmetli Turgut Özal açtı. Eğer Turgut Özal  serbest piyasa ekonomisini getirmeseydi, Anadolu insanının eğitimde önünü açmasaydı daha Murat taksiye biner Murat`ın üzerine de Murat es yazardık ve Murat Mercedes parasına da satılırdı. Bu Türkiye`de ilk açılımı Turgut Özal yaptı. İkinci açılımı ise Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Anadolu insanını ticarette, sanayide, eğitimde, bürokraside ve her alanda önünü kesmek için uygulananlar bu dönemde ortadan kaldırıldı, Anadolu insanının önü açıldı. İşte benim gibi insanların bu makama gelmesinde bunlar çok etkili oldu.Yoksa anayolu insanları bu makamlara hiç getirilmezdi. İşte bu nedenle kendimi ben Ak Parti` ye borçlu hissediyorum. Bu nedenle Ak Parti`den Aday Adayı oldum. Benim bu partiye desteğim bu zaman kadar hep olmuştur, olacaktır da. Aday gösterilsem de gösterilmesem de ben daima partimin yanındayım" dedi.

Haber: Fotoğraf: www.zekicegazetesi.com / Zeki Kurultak









Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Osmaniye Belediye Başkanları Bahçeli´yi Ziyaret Etti
Osmaniye Belediye Başkanları Bahçeli´yi Ziyaret Etti
Osmaniye Belde Belediye Başkanları Toplu Devlet Bahçeli´yi Ziyaret Etti
CHP Osmaniye İl Başkan Yardımcısı Ahmet Düldül Yapılan Darbe Girişimi Bir Basın Açıklaması İle Kınadı
CHP Osmaniye İl Başkan Yardımcısı Ahmet Düldül Yapılan Darbe Girişimi Bir Basın Açıklaması İle Kınadı
Cumhuriyet Halk Partisi Osmaniye İl başkan yardımcısı Ahmet Düldül, 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan darbe girişimi yayınladığı bir basın açıklaması ile kınadı.
CHP Düziçi İlçe Başkanlığından Basın Açıklaması
CHP Düziçi İlçe Başkanlığından Basın Açıklaması
11 Haziran 2016 Cumartesi günü Cumhuriyet Halk Partisi Düziçi İlçe Başkanlığı tarafından Bir Basın Açıklaması yapıldı.
Başkan Ökkeş Namlı´dan Ramazan Ayı Mesajı
Başkan Ökkeş Namlı´dan Ramazan Ayı Mesajı
Düziçi belediye başkanı başlamış olduğumuz Ramazan ayı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Avukat Mutlu Çerçi´den  Ramazan Ayı Kutlama Mesajı
Avukat Mutlu Çerçi´den Ramazan Ayı Kutlama Mesajı
Avukat Mutlu Çerçi Ramazan Ayına başlamamız Münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
CHP DÜZİÇİ İLÇE BAŞKANININ RAMAZAN AYI MESAJI
CHP DÜZİÇİ İLÇE BAŞKANININ RAMAZAN AYI MESAJI
CHP Düziçi İlçe Başkanı Mustafa Şen 11 ayın sultanı Ramazan Ayının başlaması münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
24. Dönem MHP Milletvekili H.H. Türkoğlu Annesini Kaybetti
24. Dönem MHP Milletvekili H.H. Türkoğlu Annesini Kaybetti
24 Dönem TBMM MHP Osmaniye milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu´nun annesi Neziha Türkoğlu 78 yaşında vefat etti.
CHP Düziçi İlçe Başkanlığı İçin Ortak Aday Belirlendi
CHP Düziçi İlçe Başkanlığı İçin Ortak Aday Belirlendi
Cumhuriyet Halk Partisi 02 Aralık 2015 tarihinde yapılacak olan Düziçi kongresine ortak adayla gidiyor.
.
.
CHP Düziçi eski ilçe başkanlarından olan emekli öğretmen Ahmet Donbaloğlu CHP Düziçi İlçe Başkanlığına aday oldu.
Çoban: CHP Düziçi İlçe Başkanlığı İçin Aday Oldu
Çoban: CHP Düziçi İlçe Başkanlığı İçin Aday Oldu
Değerli arkadaşlarım, Sevgili Düziçi´liler, İç barış, dostluk ve kardeşliğin teminatı olan ve Atatürk´ün bize en büyük miraslarından biri olan Cumhuriyet Halk Partisi´nin ilçe başkanlığı adaylarından biri olarak karşınızdayım.
Hasan Hüseyin Türkoğlu´´ndan Bomba Açıklamalar
Hasan Hüseyin Türkoğlu´´ndan Bomba Açıklamalar
Bahçeli´yi çocukluk yıllarında ´abi´ olarak tanıyan, sonrasında Bahçeli´nin memleketi Osmaniye´den milletvekili olan Hasan Hüseyin Türkoğlu, bomba açıklamalar yaptı.
Seçim Sonuçlarına Halkın İradesi Diyerek Saygı Duyacağız
Seçim Sonuçlarına Halkın İradesi Diyerek Saygı Duyacağız
Milliyetçi Hareket Partisi 26. Dönem Osmaniye Milletvekili adayı Düziçili Ahmet Canlı, Türkiye 1 Kasım 2015 seçimlerine adil ve eşit olmayan şartlarda girmiştir, dedi.
Nihat Çerçi: Düziçililer Bu Tarihi Fırsatı Kaçırmamalı…
Nihat Çerçi: Düziçililer Bu Tarihi Fırsatı Kaçırmamalı…
CHP Osmaniye 1. Sıra milletvekili adayı olan Düziçili Nihat Çerçi gazetemizi ziyaret etti.
Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı İstifa Etti
Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı İstifa Etti
Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Kadın Kolları Başkanı Görevinden istifa Ettiğini açıkladı.
Düziçili Belde Belediye Başkanları Veli Fidan´ı Tebrik Etti
Düziçili Belde Belediye Başkanları Veli Fidan´ı Tebrik Etti
Düziçi´nin MHP´li belediye başkanları, Tüysüz belediye başkanlığı seçimini kazanan MHP adayı Veli Fidan´a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
MHP İlçe Başkanından Düziçililere Teşekkür
MHP İlçe Başkanından Düziçililere Teşekkür
MHP Düziçi İlçe Başkanı Muhammet Kaya yaptığı yazılı bir basın açıklaması ile Düziçi halkına 2015 genel seçimleri için teşekkür etti.
Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy`dan Düziçi`ne Teşekkür Ziyareti
Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy`dan Düziçi`ne Teşekkür Ziyareti
MHP Osmaniye milletvekili Ruhi Ersoy Düziçi`ne biz teşekkür ziyaretinde bulundu.
Milletvekili Adayı Mehmet Vural Düziçi Halkına Teşekkür Etti
Milletvekili Adayı Mehmet Vural Düziçi Halkına Teşekkür Etti
Milliyetçi Hareket Partisi Osmaniye Milletvekili adayı olan Düziçili Mehmet Vural yaptığı yazılı bir basın açıklamasıyla Düziçi Halkına teşekkür etti.
Osmaniye, Düziçi, Kadirli, Hasanbeyli, Bahçe, Sumbas, Toprakkale Seçim Sonuçları
Osmaniye, Düziçi, Kadirli, Hasanbeyli, Bahçe, Sumbas, Toprakkale Seçim Sonuçları
Resmi Olmayan Rakamlara göre 07 Haziran 2015 Seçim Sonuçları
Ak Parti Düziçi Belediye Başkanı a. adayı Ökkeş Ağca MHP’ye katıldı
Ak Parti Düziçi Belediye Başkanı a. adayı Ökkeş Ağca MHP’ye katıldı
02 Haziran 2015 Salı akşamı düzenlenen katılım töreninde binlerce kişiye hitaben bir konuşma yapan MHP Osmaniye milletvekili adayı Mehmet Vural kalabalığa hitaben bir konuşma yaptı.
Düziçi  Şahlandı: YER GÖK MHP
Düziçi Şahlandı: YER GÖK MHP
Düziçi esnaf ziyaretinde bulunan MHP Osmaniye milletvekili adayları Mehmet Vural ve Elif Logoğlu görülmemiş bir coşku ve sevgi seli ile karşılandı.
E-Gazete
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar